Haber

Engelli kampları sosyalleşmeye katkı sağlıyor

Türk Beyazay Derneği Lideri Lokman Ayva, Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı himayesinde düzenledikleri kamplarla engellilerin sosyalleşmesine katkı sağladıklarını dile getirdi.

Görüşlerine yer verilen Türkiye Beyazay Derneği’nden yapılan açıklamada Lider Ayva, hayata geçirdikleri kamp projesi ile engelli bireyler ve ailelerinin sosyal yaşamda desteklenmesini hedeflediklerini belirtti.

Dernek olarak engelli bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmak adına farklı eğitimler ve etkinlikler düzenlediklerini belirten Lokman Ayva, şunları kaydetti:

“Engelliler kampları da bu amaçla yürüttüğümüz projelerden biri. Kamplar ‘hayatın dışında’ olduklarının bir yanılgı olduğunu göstermesi açısından ayrı bir önem kazanıyor. Engelliler diyerek evde kalmayacaklar. “engelliyiz” ama daha çok sosyalleşecek. O zaman daha çok okuyacak, okuyacak, meslek sahibi olacak, potansiyelini ortaya çıkaracak ve beceri kazanacak. Kendine, ailesine, şehrine, topluma ve insanlığa faydalı olacak.”

Türkiye’nin birçok bölgesinde düzenlenen engelli kamplarına, yaşı ve manisi ne olursa olsun tüm engelli bireyler aileleri ile birlikte katılabilirler. Kamplarda çeşitli aktiviteler düzenlenirken gezi programları da uygulanmaktadır.??????

arsuzhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu