Haber

Almanya’da 2 Müslüman çocuk ailelerinden zorla alınarak bir çocuk esirgeme kurumuna verildi.

– Almanya’da 2 Müslüman çocuk ailelerinden zorla alınarak çocuk esirgeme kurumuna verildi.

BREMEN – Almanya’nın Bremerhaven kentinde iki Müslüman çocuk, ailelerine LGBT’lerin İslam dininden olmadığına dair bilgi öğrettiği gerekçesiyle ailelerinden zorla alınarak çocuk esirgeme kurumuna verildi. Çocukların polis tarafından ailelerinden koparıldığı anların sosyal medyada paylaşılmasıyla olaya tepki yağdı.

Almanya’nın Bremen eyaletinin liman kenti Bremerhaven’de yaşayan göçmen ve Müslüman bir ailenin iki çocuğu, polis gözetiminde çocuk esirgeme kurumu yetkilileri tarafından götürüldü. İddiaya göre, aile çocuklara İslam’da LGBT’nin yeri olmadığını öğrettiği için iki çocuk bir çocuk esirgeme kurumuna gönderildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, polis tarafından ailelerinden zorla koparılan çocukların görüntüleri yürekleri dağladı. Büyük tepki toplayan görüntülerde çocuğun ağlayarak direnmesine rağmen polis ve çocuk Esirgeme Kurumu yetkilileri tarafından evden çıkarıldığı görüldü. Aile üyeleri, çocuklarından birinin hasta olduğunu ve bu durumdan etkilenebileceğini ve sağlık sorunları yaşayabileceğini söyledi. Polis ise çocuk esirgeme kurumu tarafından görevlendirildiklerini ve mahkeme kararına bu doğrultuda uyduklarını ifade etti.

Konuyla ilgili polis tarafından yapılan yazılı açıklamada, olayla ilgili spekülasyonlara yer verilmemesi gerektiği kaydedildi. Polis, görüntülerin yanlış yorumlandığını ve çocukların mahkeme kararıyla ailelerinden alındığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu