Haber

Putin: Batı, Rusya’yı parçalamayı amaçlıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı’nın “Rusya’yı parçalara ayırmak” istediğini savundu. Rossiya-1 televizyonuna konuşan Putin, Rusya’nın bölümlere ayrılması durumunda ülkede yaşayan halkların geleceğinin önemli ölçüde etkileneceğini kaydetti.

Sputnik’e göre Rus lider, Batı’nın “eski SSCB’yi ve onun ana parçası olan Rusya’yı parçalamayı amaçladığını” ve böyle bir senaryo olması durumunda Rus halkının bugünkü gibi olmayacağını, bunun yerine Rus halkının var olmayacağını iddia etti. Moskova, Urallar gibi daha kolay kontrol edilen küçük grupların ortaya çıkacağını söyledi.

“İNSANLARIN KADERİ DEĞİŞİYOR”

Putin, “Rusya’nın dağılması durumunda başta Rus halkı olmak üzere Rusya halkının çoğunun kaderinin büyük ölçüde değişeceğini düşünüyorum” dedi. Başarılarımızın ve zaferlerimizin en önemli şartı budur.”

Rusya Devlet Başkanı, daha önceki bir açıklamasında “Rusya’yı yenmenin tek yolunun onu içeriden bölmek” dediğinin sorulması üzerine, “Birinci Dünya Savaşı’nda da öyle yaptılar, üstelik 2011’de de böyle oldu.” SSCB’nin çöktüğü 90’lar.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu