Haber

Park Mucizevi Çocuklar’dan Bornova Belediye Başkanı İdug’a Teşekkürler

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, 23 Nisan kutlamaları kapsamında İzmir depreminden saatler sonra enkazdan kurtarılan Ayda ve kardeşi Atakan’ı makamında ağırladı. Mucize Çocuk Ayda, diğer çocuklarla birlikte Başkan İduğ’un makamına vekil olarak oturarak belediye başkanı oldu. Ayda’nın ağabeyi Atakan’dan anlamlı bir teşekkür geldi. Atakan, geçen yıl 23 Nisan’da Başkan İduğ’un konuğu olduklarını ve depremde hayatını kaybeden anneleri adına park yapılmasını istediklerini hatırlatarak, “Belediye başkanım, yaptığınız için çok teşekkür ederiz. bu park.”

Bornova Belediyesi, depremin ardından Ayda ve Atakan’ın yaşadığı Atatürk Mahallesi’ndeki evlerinin yanına park yaparak anneleri Fidan Gezgin’in adını verdi.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Ayda ve Atakan’ın depremden zarar gören çocukların simgesi haline geldiğini belirterek, “Gerek İzmir depreminde gerekse Kahramanmaraş depreminde zarar gören çocuklarımız için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Devam edeceğiz. geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaktır.” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu