Haber

Çinli Otomobil Üreticilerinin Gelişimi

1. Çeşitli araba resimleri

3. Toplantıdan çeşitli görüntüler

4. Çinli otomobil üreticilerinin çeşitli görüntüleri

Global NCAP (Yeni Araç Değerlendirme Programı) Genel Sekreteri Alejandro Furas, Çinli otomobil üreticilerinin ileri tasarımlı, daha güvenli ve ileri teknolojilere sahip otomobil üretme konusunda büyük ilerleme kaydettiğini söyledi.

Furas bu açıklamayı Çin’in kuzeyindeki Tianjin’de henüz sona eren 2023 NCAP İrtibat Toplantısında yaptı.

“Çinli üreticilerde son yıllarda gördüğümüz büyük gelişme, bu gelişmenin artık Avrupa’da da yaşandığını yansıtıyor. Avrupa’ya ihraç edilen araçlar çok kaliteli ve çok gelişmiş tasarımlara sahip. Üstelik bu arabalar aslında çok daha gelişmiş görünüyor.

Sonuç olarak daha iyi tasarımlar, daha iyi güvenlik ve çok daha iyi teknolojiler sunuyorsunuz. “Yeni segment ve platformlarda ise tamamen elektrikli araçların sunduğu fırsatlar da Çin endüstrisi lehine büyük fark yaratan bir unsur.”

Yeni Araç Değerlendirme Programı (NCAP), bir derecelendirme sistemi aracılığıyla müşterilere yeni araçların güvenlik performansı hakkında bilgi sağlar.

Furas, Çin’in Yeni Araç Değerlendirme Programı C-NCAP’in araç güvenliği teknolojilerinin ilerlemesini sağladığını ve diğer ülkelerdeki otomotiv endüstrisi için deneyim sunduğunu söyledi.

Latin Amerika Zaten birçok üretici var. Çin’de geliştirilen arabaları temel alarak artık yerelleştirilen ve Latin Amerika’da üretilen platformlar yaratıyorlar. Bunun giderek daha sık yaşandığını görüyoruz. “Bunu Çinli üreticiler için olumlu bir etki olarak görüyoruz.”

Xinhua HaberlerAjans muhabirleri Tianjin’den bildiriyor.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Araba

haberkumru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu